close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

Nasza oferta dotyczy oczywiście transportu krajowego i międzynarodowego. Usługa została zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności zarządzania przedsiębiorstwem, poprzez powierzenie jednemu dostawcy, pełnej obsługi wynagrodzeń pracowników i zagwarantowania zgodności naliczeń z przepisami prawa, w tym szczególnie z Pakietem Mobilności.

W jaki sposób może ona uprościć proces

zarządzania ewidencją czasu pracy i wynagrodzeniami kierowców?

list icon

Od dziś możesz mieć jednego dostawcę zarówno telematyki jak usługi rozliczania czasu pracy kierowców

list icon

Linqo przejmuje odpowiedzialność za terminowe pobranie pliku .ddd

list icon

Gwarantujemy przygotowanie dokumentacji do określonego dnia miesiąca

list icon

Zapewniamy czytelne raporty dotyczące czasu pracy danego kierowcy

list icon

Dostarczamy rozbudowane raporty o naruszeniach

list icon

Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami i ponosimy odpowiedzialność za poprawność przygotowanej dokumentacji

Rozliczanie czasu pracy kierowców

Bądź jedną z pierwszych firm w Polsce, która doświadczy ułatwień związanych z faktem, iż to LINQO pobierze plik z karty kierowcy, a następnie przygotuje ewidencję czasu pracy i naliczy wynagrodzenia dla kierowców w z góry uzgodnionym terminie. Wszystko po to, byś Ty mógł skupić się na efektywnym zarządzaniu flotą. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji lub rozpocząć korzystanie z nowej usługi.

Kontakt

Szczegółowe rozwiązania:

Ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracy kierowcy to zestawienie wszystkich czynności kierowcy, jakie ten wykonuje w poszczególnych częściach dnia, a nawet po jego zakończeniu, w danym okresie, zwanym okresem rozliczeniowym. Obejmuje ona czynności kierowcy wykonywane w godzinach pracy, w nadgodzinach oraz w godzinach nocnych.

Dzięki ewidencji możliwe jest prawidłowe naliczenie wynagrodzenia dla kierowcy, ale także uzyskanie informacji o należnych kierowcy dniach wolnych w zamian za pracę w niedzielę i święta.

Zdalny odczyt tachografu

Nasza firma jako jedna z nielicznych na rynku poza świadczeniem usługi rozliczania czasu pracy, jest przede wszystkim dostawcą rozwiązań telematycznych. Wieloletnie doświadczenie, najnowocześniejsze urządzenia montowane w pojazdach oraz funkcjonalna aplikacja do zarządzania flotą, pozwalają nam przejąć w całości na siebie pobieranie plików zarówno z tachografu, jak i z karty kierowcy. To wszystko zrobimy zdalnie niezależnie od tego, gdzie w danej chwili znajduje się pojazd.

Od dziś to my możemy zadbać o to, by pliki z karty kierowcy były pobierane w ustawowym terminie i na ich podstawie przygotujemy ewidencję oraz naliczymy poszczególne składniki wynagrodzenia. Usługa zdalnego odczytu plików z tachografu to nie tylko oszczędność czasu Twoich pracowników, ale także pewność, że na czas zostaną opracowane przez naszych specjalistów.

Diety wirtualne

W związku z wdrożeniem kolejnego etapu pakietu mobilności, pojawił się zapis mówiący o tym, że kierowca wykonujący zadania służbowe w ramach międzynarodowych przewozów drogowych nie jest w podróży służbowej, a więc nie otrzymuje z tego tytułu diety. Mówimy więc o tak zwanych dietach wirtualnych, które, mimo że nie mają wpływu na wynagrodzenie netto pracownika są oczywistą oszczędnością dla pracodawcy, dają bowiem możliwość obniżenia wysokości składek na ubezpieczenie społeczne oraz zmniejszają podstawę opodatkowania.

Co więcej nowelizacja ustawy o czasie pracy kierowców, obowiązująca od sierpnia 2023 roku dodała możliwość wypłaty zwolnionego z podatku dodatku na sanitariaty. Umiejętne skorzystanie z takiej możliwości pozwoli zaoszczędzić dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie w przypadku każdego kierowcy.

Rozliczanie płacy zagranicznej

W momencie wejścia w życie Pakietu Mobilności płaca minimalna zmieniła się w płacę zagraniczną, obowiązującą we wszystkich państwach Unii Europejskiej przy przejazdach kabotażowych i cross-trade. Wszystkie przedsiębiorstwa wykonujące przewozy drogowe ładunków na terenie Unii Europejskiej zobowiązane są do właściwego rozliczenia płac kierowców, zgodnie ze stawkami obowiązującymi w krajach, w których kierowcy wykonują przewozy drogowe.

Niepoprawne rozliczenie czasu pracy kierowcy delegowanego w ramach Pakietu mobilności może spowodować nałożenie na firmę wysokich kar finansowych. Klienci, którzy nam zaufali nam mogą być spokojni o poprawność naliczenia płacy sektorowej.

Raport wykroczeń (wykaz zbiorczy)

Kierowca może zostać poddany kontroli niezależnie od kraju, w którym aktualnie wykonuje swoją pracę i niezależnie od wykonywanego przewozu drogowego. Bez względu na to, kto i gdzie będzie kontrolował naszych kierowców, pewne jest jedno chcielibyśmy, aby po przeprowadzonej kontroli nie trzeba było płacić kary. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy w porę mogli odpowiednio zareagować na powstałe naruszenia.

Rozwiązaniem dla naszych klientów jest zbiorczy raport wykroczeń o których dobrze wiedzieć przed inspektorami, aby móc zminimalizować ewentualne konsekwencje finansowe, a przede wszystkim zapobiec im w przyszłości poprzez zwrócenie uwagi na te ujawnione i precyzyjnie opisane w raporcie.

Rozliczenie delegacji w Polsce

Z pewnością każdy słyszał o podróżach służbowych i należnych kierowcy dietach jakie się z nimi wiążą. Są one nieodzownym elementem ich pracy, ale także częścią wynagrodzenia. Wiemy także, że kierowca wykonujący zadania służbowe w ramach międzynarodowych przewozów drogowych nie jest w podróży służbowej, a więc nie otrzymuje z tego tytułu diety. Dietę może więc otrzymać wyłącznie kierowca wykonujący zadania służbowe na terenie kraju i to pod warunkiem, że jego nieobecność poza miejscem zatrudnienia spowodowana wykonywaniem poleceń służbowych trwa więcej niż 8 godzin. Kierowcy możemy wypłacić należne mu diety krajowe na dwa sposoby, w formie gotówki przekazanej do ręki, za pokwitowaniem odbioru lub przelewem na konto bankowe kierowcy.

Nasze pozostałe rozwiązania:

list icon

Monitoring GPS

Nowoczesne rozwiązania zarządzania flotą. Zdalny odczyt pliku z tachografu

list icon

e-Toll & HU-GO

Pozwala na automatyczne uiszczanie opłat drogowych w Polsce i na Węgrzech

list icon

SENT-GEO

Nasz system jest w pełni zintegrowany z usługą SENT-GEO

list icon

Eco-Drive

Nowe, proste w użyciu rozwiązania dla łatwego zarządzania systemem Eco-Drive

Historie sukcesu naszych klientów

Dowiedz się, jak firmy na całym świecie wykorzystują rozwiązania Linqo, aby przyspieszyć swój rozwój.

Pracuj inteligentnie z Linqo

Skontaktuj się z naszym zespołem ds. sprzedaży i dowiedz się, co Linqo może dla ciebie zrobić.

Kontakt

+48 71 322 00 22

[email protected]

 

Podwale 1/30,
50-043,
Wrocław

  Nazwa firmy

  Imię

  E-mail

  Numer kontaktowy

  Wielkość floty:


  Typ floty:


  Twoja wiadomość  success

  Dziękuję!

  Skontaktujemy się z Tobą wkrótce