close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Buskow Logistik

list icon

Firma:

Buskow Logistik GmbH

list icon

Branża:

Logistyka i transport

list icon

Lokalizacja:

Niemcy

list icon

Z Linqo od

2019 roku

list icon

Wykorzystywane funkcjonalności Linqo:

śledzenie na żywo, dane CANbus i pobieranie danych z tachografów

Oddajemy głos Buskow Logistik

Dzięki stawianiu ludzi na pierwszym miejscu i zaawansowanej technologii berliński gigant logistyczny Buskow Logistik GmbH przeszedł długą drogę od momentu założenia w 1995 roku. Nowoczesna telematyka, automatyczne skrzynie biegów i przyjazne dla środowiska funkcje to zalety floty pojazdów firmy Buskow, która liczy ponad 200 ciężarówek, a ich średni wiek wynosi zaledwie 1,5 roku. Od wszechstronnych pojazdów z naczepami BDF do zwinnego załadunku, po zasilane LNG ciągniki siodłowe – mistrzów ekologicznej logistyki: zaangażowanie firmy w innowacje widać na każdym kroku. Jednak nawet w tej zaawansowanej technologicznie i doskonale pracującej maszynie logistycznej pojawiają się ciągłe wyzwania. Poruszanie się po złożonym krajobrazie przepisów UE i zarządzania flotą wymaga najbardziej postępowych rozwiązań.

Jednokierunkowa droga przez labirynt złożoności

Wyobraź sobie orkiestrację symfonii, w której każdy muzyk gra na inną melodię. Poziom złożoności zarządzania ogromną flotą i dodatkowa presja przepisów unijnych stanowiła ogromne wyzwanie. Tradycyjne podejście do zarządzania tachografami cyfrowymi i czasem pracy kierowców było obarczone koniecznością wypełniania dokumentacji, podatne na błędy ludzkie i czasochłonne.

To rozdrobnienie legislacyjne wymusiło wiele dodatkowych wysiłków w zakresie monitorowania i komunikacji z kierowcami, które były realizowane nieefektywnie z użyciem platform takich jak WhatsApp. Potrzeba zastosowania sprawnej, ujednoliconej platformy stale rosła ze względu na konieczność zwiększenia efektywności operacyjnej, zgodności z przepisami i zadbania o komunikację we flocie.

Firma Buskow Logistik GmbH zarządzająca skomplikowaną logistyką floty ponad 200 samochodów ciężarowych i naczep szukała partnera, który dorównałby jej zaangażowaniu w innowacyjność, wydajność i utrzymanie jakości. W 2019 roku rozpoczął się nowy rozdział współpracy z Linqo, a teraz z dumą uznajemy Buskow Logistik GmbH naszym największym klientem HCV w Niemczech.

Inteligentne rozwiązania wspierające rozwój

Firma Linqo wkroczyła do akcji ze swoim solidnym systemem telematycznym i zaoferowała Buskow Logistik kompleksową platformę, która uprościła zarządzanie flotą i komunikację. Wdrożone rozwiązanie obejmowało poniższe elementy:

 • Ujednolicona platforma telematyczna Jednolity zintegrowany system LinqoTrack do płynnego monitorowania, kontrolowania, oceny pojazdów i kierowców.
 • Ulepszone rozwiązania komunikacyjne Zastąpienie nieformalnych kanałów komunikacji profesjonalną platformą w ramach Linqo do interakcji z dyspozytorami i kierowcami.
 • Zaawansowane funkcje Wprowadzenie funkcji, takich jak alerty o przekroczeniu dopuszczonego czasu jazdy i śledzenie aktywności kierowców, zwiększa zgodność i wgląd w działalność operacyjną.

Korzyści na drodze

Wdrożenie rozwiązań Linqo przyniosło Buskow Logistik wydajność, przejrzystość i wgląd w działalność operacyjną floty, która nie była już odległym marzeniem, ale stała się namacalną rzeczywistością. Monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz kontrola pojazdów i kierowców, a także płynna komunikacja w ramach floty to korzyści ze stosowania rozwiązań Linqo, które umożliwiły firmie Buskow przezwyciężenie wyzwań związanych z równoczesnym zarządzaniem wieloma systemami telematycznymi i nieefektywnymi metodami komunikacji. Skok technologiczny znacznie zmniejszył poziom koniecznego wysiłku i przełożył się na obniżenie obciążenia pracowników i kosztów operacyjnych.

 • Wyższy poziom przejrzystości. Śledzenie na bieżąco i dane analityczne spowodowały pełną przejrzystość operacyjną.
 • Ograniczenie kosztów. Inteligentne mechanizmy monitorowania i kontroli stanu paliwa znacznie obniżyły koszty ogólne.
 • Doskonałość operacyjna. Zautomatyzowane procedury i podejmowanie decyzji w oparciu o dane pozwoliły firmie Buskow Logistik osiągnąć nowy poziom wydajności operacyjnej i zaoszczędzić czas.

 

Prostota, elastyczność i gotowość na wyzwania przyszłości to wyznaczniki sukcesu według Buskow Logistik

„To jak odkrywanie nowego gatunku muzyki – znanego, ale zaskakującego. Praca z systemem telematycznym Linqo usprawniła naszą działalność operacyjną i wsparła budowanie kultury innowacyjności w naszym zespole. Prostota, elastyczność i przewidywanie przyszłych wyzwań logistycznych z pomocą platformy stały się akceleratorem naszego sukcesu” – przegląd operacyjny przeprowadzony przez Buskow Logistik pokazuje, że partnerstwo strategiczne może być czymś więcej niż tylko opowieścią o wdrożeniu technologii.

Bardzo cenimy podejście firmy Buskow Logistik GmbH, która stawia na jakość, ceni ludzi i dąży do ciągłego doskonalenia. Takie nastawienie doskonale wpisuje się w nasze długoterminowe zaangażowanie w dostarczanie elastycznych, przyszłościowych rozwiązań. Dzięki regularnym szkoleniom, skupieniu się na przestrzeganiu wysokich standardów jakości i zaangażowaniu w wykorzystywanie nowych technologii firma Buskow wykonuje usługi przekraczające oczekiwania klientów. Cały zespół Linqo stoi po ich stronie z gotowością do stałego wspierania ich rozwoju dzięki innowacjom. Czas zabłysnąć!

 

 

Pracuj inteligentnie z Linqo

Skontaktuj się z naszym zespołem ds. sprzedaży i dowiedz się, co Linqo może dla ciebie zrobić.

Skontaktuj się z nami

+48 71 322 00 22

[email protected]

 

Podwale 1/30,
50-043,
Wrocław

  Nazwa firmy

  Imię

  E-mail

  Numer kontaktowy

  Wielkość floty:

  Typ floty:

  Twoja wiadomość

  success

  Dziękuję!

  Skontaktujemy się z Tobą wkrótce