close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Co to jest zarządzanie flotą?

Każda organizacja, która wykorzystuje do swojej działalności pojazdy użytkowe, musi w jakiś sposób obsługiwać flotę i nią zarządzać. Celem zarządzania flotą jest nadzorowanie wszystkich działań dotyczących floty oraz jej obsługi technicznej, aby zwiększyć efektywność, ograniczyć koszty i prowadzić działalność tak sprawnie, jak to tylko możliwe.

Administratorzy floty są odpowiedzialni za jej eksploatację, a do ich zadań może należeć monitorowanie pojazdów, zmniejszanie zużycia i kosztów paliwa, zarządzanie kierowcami i motywowanie ich, planowanie tras oraz wdrażanie programów zwiększających wydajność firmy i ograniczających ilość odpadów.

Dziś trudno sobie wyobrazić obsługiwanie floty bez oprogramowania do telematyki pojazdów lub zarządzania flotą, jak np. Linqo.

Do czego mogą służyć systemy zarządzania flotą?

 

1. Monitoring pojazdów

Każda firma chce zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, dlatego też administratorzy floty muszą zawsze dokładnie wiedzieć, gdzie znajdują się ich pojazdy. Chociaż wydaje się to dość proste, to jednak namierzanie lokalizacji pojazdów może być trudnym zadaniem, niezależnie od tego, czy flota liczy 1 pojazd czy 1000. Administratorzy floty często korzystają z systemów monitoringu pojazdów GPS, aby wiedzieć, gdzie aktualnie znajdują się ich pojazdy i monitorować ich działania oraz bezpieczeństwo.

2. Monitoring i kontrola paliwa

Niezależnie od tego, czy chodzi o zarządzanie zużyciem paliwa, czy o obniżenie kosztów operacyjnych, zadaniem administratorów floty jest identyfikacja i unikanie wszelkich zbędnych wydatków tak, aby eksploatacja floty była bardziej opłacalna i wydajna. Koszty paliwa i obsługi technicznej można szybko policzyć. Na przykład, wykorzystując nasz Moduł kontroli paliwa możesz szybko określić, jakie rozwiązania obniżą koszty i pomogą firmie poczynić oszczędności.

3. Eko-jazda

Zmniejsz zużycie paliwa, popraw bezpieczeństwo floty i zbuduj system motywacyjny oparty na monitorowaniu zachowania kierowców. Rozwiązanie Eco-Drive monitoruje zachowanie kierowców poprzez analizę parametrów wpływających na zużycie paliwa i bezpieczeństwo jazdy. Za jego pomocą możesz oceniać pracę kierowców, przyznawać im premie i ich motywować.

4. Zdalne sczytywanie tachografu

Dzięki temu rozwiązaniu możesz łatwo zobaczyć podsumowanie czasu pracy kierowców, począwszy od czasu do wykorzystania na przejazd w danym dniu i tygodniu po czas wykorzystany na przejazd i pracę itp. Informacje te mogą być wysłane na adres e-mail w postaci raportu za wybrany okres. Informacje na temat czasu pracy kierowców mogą być również przesłane do systemów zewnętrznych przy użyciu rozwiązania API. Oszczędzisz sobie dużo czasu i nerwów dzięki jednej platformie do wszystkich tych czynności.

5. Bezpieczeństwo pojazdu i ładunku

Jednym z największych wyzwań dla firm zarządzających flotą i dla każdego administratora floty jest zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom. Egzekwowanie bezpiecznych zachowań może być jednak trudne, zwłaszcza gdy administrator floty przebywa tysiące kilometrów od jadącego pojazdu. Administratorzy floty mogą korzystać z przydatnych narzędzi, takich jak systemy monitoringu pojazdów, które pozwalają w czasie rzeczywistym lokalizować oddalony pojazd i dostarczają dowodów lub materiałów do szkolenia kierowców.

Oto, co zyskujesz dzięki oprogramowaniu do zarządzania flotą pojazdów:

  • informacje o aktualnym statusie floty,
  • moduł tachografu,
  • analizę czasu,
  • ekonomiczną jazdę,
  • raporty,
  • narzędzia do wyznaczania tras i zadań,
  • geostrefy,
  • podgląd zdarzeń,
  • narzędzie do komunikacji
  • i wiele więcej!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij tutaj i zobacz wersję próbną!