close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Poznaj korzyści monitoringu floty firmowej.

Jesteś właścicielem floty firmowej i chcesz mieć pod kontrolą każdy samochód firmowy i kierowcę, aby na bieżąco monitorować swoich pracowników i łatwiej zarządzać flotą firmową w formie zdalnej? Zależy Ci na regularnym monitorowaniu poziomu paliwa? Monitoring floty firmowej to bardzo opłacalne rozwiązanie dla Twojej firmy. Poznaj powody, dla których to się opłaca w biznesie!

 

W czym pomaga system monitorowania floty firmowej? Poznaj go na przykładach

Wyobraź sobie sytuację, w której musisz poznać dokładną lokalizację swojego firmowego samochodu w podróży, ale nie masz wystarczających możliwości, aby sprawdzić, gdzie w danej chwili dokładnie znajduje się Twój kierowca. Twój klient oczekujący na paczkę, wypytuje, kiedy zostanie ona dostarczona i chce poznać jak najszybciej dokładny status przesyłki. Jak to zrobić? Rozwiązaniem jest monitoring floty, który w czasie rzeczywistym pozwoli Ci łatwo zarządzać grupą pracowników i firmową flotą.

System monitoringu floty GPS sprawi, że natychmiast zyskasz informację o lokalizacji każdego samochodu firmowego i poznasz dokładny status pojazdu. Dowiesz się, czy Twój pracownik jest w trakcie podróży do wyznaczonego celu, czy aktualnie ma przerwę na postój. Taki monitoring pomoże Ci łatwo zarządzać kadrą pracowników zdalnie i sprawi, że będziesz mieć nad nimi większą kontrolę.

Będziesz mógł w okamgnieniu ustalić dokładne dane współrzędne pojazdu i podać link do udostępnienia lokalizacji pojazdu swojemu klientowi. Monitoring GPS pozwoli Ci nie tylko w bardziej komfortowy sposób zarządzać flotą firmową, ale przede wszystkim będzie ogromnym udogodnieniem dla Twoich klientów, którzy otrzymają niezbędne informacje i będą mogli monitorować status przesyłki.

Załóżmy, że Twoja firma obsługuje klientów z branży motoryzacyjnej. Na kierowniku zarządzającym dostawami (supply chain managerze) spoczywa obowiązek pilnowania terminowych dostaw. Jeśli któryś z klientów nie dostanie części samochodowych w konkretnym terminie, będzie zmuszony wstrzymać produkcję i poniesie ogromne straty finansowe. Aby zapobiec tego typu sytuacjom i móc precyzyjnie określać dostawy towarów oraz łatwo zarządzać firmową flotą i wiedzieć gdzie są Twoi kierowcy w czasie rzeczywistym, warto skorzystać z monitoringu GPS.

A jak wygląda sytuacja, gdy chcesz oszczędzać paliwo w firmie i kontrolować właściwy sposób jego wykorzystania przez pracowników? Zastanawiasz się, co możesz zrobić? Przede wszystkim możesz wyposażyć swoje samochody firmowe w specjalne czujniki pomiaru poziomu paliwa, a potem… sprawdzać jego poziom nie wychodząc z biura! Wspomniany czujnik pozwoli Ci monitorować poziom zużycia paliwa w pełni zdalnie, a także skutecznie zapobiegać kradzieży paliwa i szybko zlokalizować auto w takich sytuacjach!

Możesz również monitorować dyskretnie swojego pracownika, który korzysta z firmowego auta np. przez weekend i dokładnie sprawdzać, czy nie wykorzystuje firmowego paliwa do prywatnych celów np. podróżowania z rodziną. W ten sposób możesz w łatwiejszy sposób zarządzać zbiornikami paliw w samochodach firmowych i znacznie prościej kontrolować ich właściwe zużycie.

Monitorowanie GPS online floty firmowej pozwala Ci na wiele różnych możliwości: błyskawiczny odczyt statusu floty, pobieranie informacji z tachografów pojazdów, kontrolowanie czy pracownicy przestrzegają właściwego czasu pracy i odpoczynku; weryfikowanie eksploatacji pojazdu i monitorowanie sposobu zużycia i zapasu paliwa; przestrzeganie zasad eko-jazdy, tworzenie raportów z przeglądu floty, zarządzanie pracą kierowców i planowanie tras oraz rozdzielanie zadań.

Korzyści z monitoringu floty firmowej z systemem LinqoTrack

Monitorowanie floty firmowej za pomocą intuicyjnej platformy LinqoTrack wiąże się z wieloma korzyściami. Oto najważniejsze z nich:

 

  • Błyskawiczna kontrola pracowników – korzystając z LinqoTrack możesz w łatwy sposób na bieżąco kontrolować swoich pracowników i sprawdzać w sposób precyzyjny status ich aktualnej lokalizacji. Dzięki temu w każdym momencie wiesz gdzie się znajdują i w sytuacjach niebezpiecznych możesz łatwo zadbać o ich bezpieczeństwo i zweryfikować czy auto wymaga serwisowania.

 

  • Weryfikacja lokalizacji każdego firmowego samochodu – zyskujesz dokładną informację, czy Twój pracownik w danej chwili jest w podróży czy ma postój. Otrzymujesz informację o dokładnym statusie każdego auta firmowego, co pozwala Ci na łatwiejsze zarządzanie flotą. Urządzenia GPS sprawiają, że możesz komfortowo dzielić się odnośnikiem do danej lokalizacji auta i zwiększyć komfort swoich klientów oczekujących na przesyłkę.

 

  • Łatwiejsze zarządzanie flotą firmową w formie zdalnej – w pełni zdalne zarządzanie pracą kierowców i sczytywanie tachografu jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dzięki nowoczesnemu systemowi kontroli wykorzystującemu telematykę. Dzięki temu wiesz, czy Twój pracownik przestrzega właściwego czasu pracy i odpoczywa w wyznaczonych porach. Weryfikując to, co robi, zyskujesz pewność, że nie naraża Twojej firmy na kary finansowe związane z nieprzestrzeganiem czasu pracy czy odpoczynku.

 

  • Zwiększenie bezpieczeństwa pracowników – Monitoring floty firmowej pozwoli Ci zyskać większą kontrolę nad pojazdami firmowymi i pracownikami. Dzięki temu możesz szybko zareagować w sytuacji zagrożenia czy wspomnianej kradzieży paliwa. Wszystkie informacje otrzymujesz w czasie rzeczywistym, a nadajnik GPS zamontowany w samochodzie firmowym sprawia, że możesz łatwo zlokalizować auto firmowe i dotrzeć pod wskazany adres.

 

  • Większa ochrona i łatwiejszy nadzór nad kradzieżą paliwa firmowego – system pomaga Ci na bieżąco kontrolować podróże pracowników. Zyskujesz pewność, w jaki sposób auto jest eksploatowane przez kierowców Twojej firmy. Ewentualną kradzież paliwa możesz łatwo wykryć.

 

  • Bardziej komfortowe planowanie tras kierowców – stały monitoring floty firmowej pozwala na bieżąco kontrolować lokalizację aut i wygodnie planować trasę kierowców. W związku z tym jako właściciel firmy masz pod kontrolą rzeczywisty status kilometrów przebytych danym pojazdem i widzisz w czasie rzeczywistym jaki dystans pokonał każdy Twój pracownik.

 

  • Kontrola nad ekologicznym podróżowaniem pracowników – system LinqoTrack przetwarza dane dotyczące przejazdów. Na podstawie analizy danych wysyła Ci proponowane rozwiązania, które możesz wdrożyć we własnej firmie, aby zwiększyć wydajność floty i oszczędzać paliwo.

Monitoring floty firmowej – opłacalne rozwiązanie dla Twojego biznesu

Monitorowanie floty firmowej za pomocą systemu wykorzystującego telematykę to również łatwiejsza i bardziej efektywna komunikacja z pracownikami i klientami; możliwość zaplanowania ich dnia pracy, wyznaczanie GEOstref i integracji systemu LinqoTrack z firmowym programem CRM.

Jeśli zależy Ci na łatwiejszym zarządzaniu flotą firmową i chcesz ją monitorować w pełni zdalnie, to skorzystaj z możliwości systemu LinqoTrack dla swojej firmy, a przekonasz się osobiście o korzyściach z jego stosowania.