close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Linqo zwyczajnie ułatwia pracę

 

Oszczędność czasu dzięki automatycznemu odczytowi danych z tachografu“ (Pan Veit, kierownik floty w firmie Jacobi Spedition GmbH).

Spółka Jacobi Spedition GmbH to świadcząca szeroki zakres usług firma transportowo-logistyczna z Bochum. Jej główne obszary specjalizacji to spedycja, logistyka mebli, magazynowanie oraz montaż kuchenny. Firma Jacobi Spedition przywiązuje ogromną wagę do wysokich standardów, zorientowania na rozwiązywanie problemów transportu wrażliwych towarów oraz indywidualnego serwisu. Zarządzenie i monitoring towarów odbywa się w oparciu o nowoczesne oprogramowanie. Z zakresem usług oferowanych przez firmę Jacobi Spedition GmbH można zapoznać się tutaj: https://www.jacobi-bochum.de

Pan Veit w rozmowie telefonicznej o Linqo:

Nasza firma jest nowicjuszem w posługiwaniu się systemami telematycznymi. Jesteśmy nowym klientem Linqo. „Dopiero od miesiąca korzystamy z systemu. Wyposażyliśmy w niego 13 pojazdów (samochody ciężarowe i transportery).“ Firma Jacobi GmbH zwróciła uwagę na Linqo poprzez jednego ze stałych użytkowników systemu. „Linqo poleciła nam firma Michalski Transporte.“ Jacobi GmbH opiera się na dwóch głównych specjalizacjach: logistyce kuchennej i transporcie. Firma używa Linqo wyłącznie do spedycji. „Jeździmy jako podwykonawca dla m.in. Rhenus i DHL.“ Jacobi Spedition działa głównie na terenie Niemiec, a zwłaszcza w obszarze Zagłębia Ruhry. Klienci z reszty krajów europejskich są obsługiwani rzadko. Transporty do Holandii i/lub Belgii raczej stanowią wyjątek. „Obsługujemy głównie prywatnych zleceniodawców, lecz w niektórych przypadkach również zlecenia od firm.“ Pan Veit korzysta z przeglądu floty wraz z funkcjami wyłącznie z komputera w biurze. Jako najczęściej używane opcje wymienia: „Pobieranie danych z tachografu i cotygodniowa selekcja ciężarówek.“ Na pytanie o korzyści zastosowania Linqo Pan Veit podaje dwa mające niedawno miejsce zdarzenia, w przypadku których Linqo się sprawdził.

W Holandii jeden z naszych pojazdów został namierzony przez fotoradar,„na podstawie godziny podanej w Linqo można było od razu dowiedzieć się,o który pojazd chodzi.“ Mogła się odbyć szybka analiza bez konieczności przyjazdu kierowców do bazy.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany przez policję za przekroczenie prędkości, choć nie namierzył go fotoradar. „Dzięki Linqo mogliśmy wykazać, ile faktycznie wynosiła maksymalna prędkość pojazdu.

Jako pozytywy korzystania z systemu Linqo Pan Veit wymienia: „Oszczędność czasu dzięki automatycznemu odczytowi danych z tachografu oraz ułatwienie pracy.

Samochody ciężarowe są codziennie w trasie – „wcześniej musieliśmy co trzecią sobotę manualnie sczytywać dane z tachografu.“ Dzięki zastosowaniu Linqo cieszymy się logistycznym i czasowym zmniejszeniem nakładu pracy. „Ten system to zdecydowanie ułatwienie pracy, mogę się pod tym podpisać!“ Przed zastosowaniem Linqo firma Jacobi nie posługiwała się żadnym podobnym systemem. Natomiast w użyciu było i wciąż jest inne urządzenie służące do sczytywania danych. „Linqo to łącznik między naszym starym urządzeniem do sczytywania danych Globofleet a nowym systemem.“ Obydwa formaty zostały technicznie do siebie dostosowane, tworząc indywidualny układ. „Instalacja przebiegła płynnie i odbyła się podczas weekendu“, ponieważ w tygodniu pojazdy są w trasie. Podczas wykonywania ustawień systemu i w razie pojawienia się problemów można było liczyć na kompetentne wsparcie. „Na początku trzeba się po prostu nauczyć.“ Podsumowując, Pan Veit tak ocenia Linqo: „Ułatwia pracę“ I dodaje: „A dane można sczytać w każdym czasie!

„Oszczędność czasu dzięki automatycznemu odczytowi danych z tachografu“ (Pan Veit, kierownik floty w firmie Jacobi Spedition GmbH).

Pracuj inteligentnie z Linqo

Skontaktuj się z naszym zespołem ds. sprzedaży i dowiedz się, co Linqo może dla ciebie zrobić.

Skontaktuj się z nami

+48 71 322 00 22

[email protected]

 

Podwale 1/30,
50-043,
Wrocław

  Nazwa firmy

  Imię

  E-mail

  Numer kontaktowy

  Wielkość floty:

  Typ floty:

  Twoja wiadomość

  success

  Dziękuję!

  Skontaktujemy się z Tobą wkrótce