close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Fleetlink i Linqo łączą wynajem długoterminowy i cyfrowe zarządzanie flotą

 

Fleetlink, firma zajmująca się wynajmem długoterminowym, i Linqo, specjalista w dziedzinie śledzenia GPS, mają ze sobą wiele wspólnego – i wspólnie zmieniają oblicze mobilności. Obie firmy wyszły od nowego pomysłu: Fleetlink jako dostawca kompleksowych usług, który łączy wynajem długoterminowy dla użytkowników komercyjnych z innowacyjnym cyfrowym zarządzaniem flotą, a Linqo jako dostawca wysokiej jakości oprogramowania do śledzenia GPS dla dostawców usług kurierskich, spedytorów, firm budowlanych i wypożyczalni samochodów. Od czterech lat łączą to, co najlepsze z obu światów poprzez owocną współpracę.

– Dzięki Fleetlink oferujemy tani, kompleksowy wynajem długoterminowy połączony z cyfrowym zarządzaniem flotą – do dziś jest to wyjątkowa oferta w Niemczech. Już na samym początku wkroczyliśmy na nowy grunt, a wraz z Linqo znaleźliśmy niezawodnego, szybkiego i prostolinijnego partnera, który, podobnie jak my, nie tylko myśli przyszłościowo, ale także myśli z wyprzedzeniem – wyjaśnia dyrektor zarządzający Daniel Heinz. Model wynajmu długoterminowego nie powinien być mylony ze zwykłym leasingiem. Dzięki Fleetlink klienci korzystający z 24-miesięcznego lub dłuższego okresu wynajmu otrzymują korzystną cenowo ofertę pełnej obsługi, obejmującą rejestrację, ubezpieczenie, wymianę zużywających się części, takich jak opony lub smary, wizyty w warsztacie i wiele więcej – i nie muszą już martwić się o zarządzanie swoją flotą. W ujęciu okresowym wynajem długoterminowy jest tańszy niż oferta leasingu, nawet jeśli miesięczna stawka jest początkowo wyższa. Podsumowując, nie ma niespodzianek związanych z wysokimi kosztami i oczywiście istnieje również możliwość wykupienia pojazdu po rozsądnej cenie.

 

Niezawodne śledzenie GPS dla operatorów flot

We Fleetlink wszystko jest zarządzane cyfrowo na komputerze lub telefonie komórkowym za pomocą aplikacji Fleetlink – zarządzanie flotą w Twojej kieszeni. I właśnie tutaj Linqo wkracza do akcji ze swoim wysokiej jakości rozwiązaniem do śledzenia GPS: – Dzięki naszej aplikacji Fleetlink opracowaliśmy kompleksowy pakiet usług dla naszych klientów, ale brakowało nam wiarygodnych danych dotyczących lokalizacji, na przykład przejechanych kilometrów i danych dotyczących trasy w zależności od tego, jak ją obliczyć dla każdego pojazdu. To właśnie oferuje nam Linqo – i znacznie więcej – mówi z entuzjazmem Daniel Heinz.

– Dzięki naszemu wysokiej jakości oprogramowaniu do śledzenia skupiamy się na niezawodnej, szybkiej i bezpiecznej aplikacji GPS, ponieważ nie ma nic bardziej irytującego niż rozwiązanie GPS, które nie dostarcza żadnych lub tylko nieprawidłowe informacje. Umożliwiło nam to szybkie dostarczenie Fleetlink niezbędnych danych dotyczących floty pojazdów na wynajem, którą zarządzamy, za pośrednictwem interfejsu bezpośrednio do dalszego przetwarzania w naszej niestandardowej aplikacji. Zajmujemy się również serwisem i instalacją urządzeń – mówi Max Donders, dyrektor zarządzający Linqo. Jej rozwiązania do śledzenia GPS obsługują firmy wynajmujące samochody, spedytorów i firmy kurierskie w zakresie cyfryzacji i upraszczania zarządzania flotą. Optymalne połączenie sprzętu i oprogramowania stworzyło solidny system, który zapewnia precyzyjne dane o całej flocie – niezależnie od producenta pojazdu. Linqo obejmuje wszystkie aplikacje w pojazdach osobowych i ciężarowych, od tachografów cyfrowych, dzienników pokładowych i dokumentacji tras po lokalizację LinqoTrack.

Fleetlink wykorzystuje obecnie ponad 1000 urządzeń śledzących Linqo, a Linqo zajmuje się również ich instalacją i konserwacją. Wśród klientów Fleetlink znajdują się firmy kurierskie i dostawcy paczek, niektórzy z 30–50 wynajmowanymi pojazdami, ale także pojedyncze pojazdy w firmach rzemieślniczych. Istotna zaleta: istniejące pojazdy klientów można również włączyć do aplikacji Fleetlink, a tym samym do cyfrowego zarządzania flotą. Doposażenie w urządzenie śledzące Linqo jest możliwe w dowolnym momencie.

 

Wysoka przejrzystość to korzyść dla klientów

Fleetlink wykorzystuje dane Linqo w swojej aplikacji i udostępnia je klientom. Zapewnia im to największą możliwą przejrzystość w zakresie danych pojazdu, przebiegu i zużycia paliwa. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza w odniesieniu do uzgodnionego miesięcznego przebiegu: jeśli pojawią się sygnały, że przebieg zostanie przekroczony, klient otrzyma powiadomienie z odpowiednim wyprzedzeniem i będzie miał możliwość zarezerwowania dodatkowych kilometrów. I odwrotnie, jeśli uzgodniony miesięczny przebieg nie zostanie osiągnięty, klient uzyska środki na kolejny miesiąc. –Jest to bardzo pozytywnie odbierane, ponieważ system jest przejrzysty i zapobiega nieprzyjemnym niespodziankom pod koniec miesiąca, – potwierdza Daniel Heinz.

 

Z policyjnym helikopterem za plecami

Linqo zdaje sobie sprawę z wyzwań stojących przed Fleetlink dzięki swojemu doświadczeniu we współpracy ze spedytorami i dostawcami usług kurierskich. Obejmują one na przykład nieuzgodnione użycie pojazdów, kradzieże lub wypadki. Jednak wiele sytuacji można lepiej opanować dzięki precyzyjnym danym GPS o lokalizacji wszystkich pojazdów. Na przykład menedżerowie floty otrzymują ostrzeżenie, jeśli pojazd nielegalnie przekroczy granicę kraju lub opuści wcześniej zdefiniowany obszar. – Dzięki temu udało nam się już odzyskać wiele skradzionych lub zaginionych pojazdów, – mówi z zadowoleniem Daniel Heinz. – Kiedyś jeden z naszych pojazdów był nawet śledzony przez policyjny helikopter. Funkcjonariusze wykorzystali lokalizację GPS Linqo i udało im się zatrzymać kierowcę tuż przed granicą. Dane GPS są również często pomocne w razie wypadków, a także zapewniają zniżki od firm ubezpieczeniowych. W ramach projektu pilotażowego Fleetlink i Linqo współpracują obecnie nad wykorzystaniem kamer pokładowych w pojazdach i ich połączeniem z rozwiązaniem Linqo. W przyszłości może to również wyjaśnić sporne sytuacje wypadkowe i zapobiec nieuzasadnionym roszczeniom o odszkodowanie. Dane są również interesujące z punktu widzenia badań nad wypadkami.

 

Cyfrowe, innowacyjne, proste

Współpraca pomiędzy Fleetlink i Linqo już okazała się sukcesem, ponieważ klienci bardzo dobrze przyjmują oferty – można powiedzieć, że jest to sytuacja korzystna dla wszystkich stron. Dlatego Fleetlink niedawno rozpoczął nowy projekt: FLEETLINK NOW! Poza dotychczasowym obszarem komercyjnym jest to oferta dla klientów prywatnych i jednorazowych. Wynajem i zarządzanie flotą pojazdów jest tak samo cyfrowe jak wcześniej. Obietnica brzmi: pobierz aplikację, wsiądź i ruszaj w drogę!

 

 

W przypadku użytkowników komercyjnych: www.fleetlink.de

Nowość – w przypadku klientów prywatnych www.fleetlinknow.de

Pracuj inteligentnie z Linqo

Skontaktuj się z naszym zespołem ds. sprzedaży i dowiedz się, co Linqo może dla ciebie zrobić.

Skontaktuj się z nami

+48 71 322 00 22

[email protected]

 

Podwale 1/30,
50-043,
Wrocław

  Nazwa firmy

  Imię

  E-mail

  Numer kontaktowy

  Wielkość floty:

  Typ floty:

  Twoja wiadomość

  success

  Dziękuję!

  Skontaktujemy się z Tobą wkrótce