close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

"Bycie kobietą w branży technologicznej, to szansa na bycie „centrum życia” w firmie."

Kobiety w telematyce to rzadkość, jednak gdy już taka znajdziesz, to wiesz, że jest wyjątkowa! Rozpoczynamy dziś naszą nową inicjatywę – Miesiąc Kobiet w Telematyce. Chcemy w ten sposób pokazać i uczcić kobiety w tym sektorze technologicznym!

Zaczynamy od Kamila Szymonik, która odpowiada za administrację i zasoby ludzkie w Linqo.

Dowiedz się o niej więcej  – może zainspiruje także Ciebie i dołączysz do grona kobiet w technologii!

 

1. Jakie trzy słowa wybrałabyś do opisania swojej roli?

Zdeterminowany/ Bezpośredni/ Pomocny

 

2. Co skłoniło Cię do pracy w technologii? Jak zainteresowałaś się telematyką?

Na pewno była to dobra okazja. Nigdy wcześniej nie pracowałam w telematyce, ale mam z nią kontakt od ponad trzynastu lat. W 2019 roku nadszedł czasy aby rozpocząć i do dziś jestem wdzięczna, że dostałam tę pracę. Dzięki niej zdobyłam wspaniałe doświadczenie, współpracuję z pracowitymi ludźmi, ale także osiągnęłam znaczny rozwój, co jest niezmiernie ważne w budowaniu pewności siebie 🙂

 

3. Jak myślisz, co jest najbardziej ekscytujące w byciu kobietą w branży technologicznej?

Moje biuro jest „zaworem bezpieczeństwa” w naszej firmie. Bez stresu, przyjdź i bez pośpiechu porozmawiaj jeśli tego potrzebujesz, a my znajdziemy rozwiązanie. Wiem, że traktują mnie z szacunkiem, ale z drugiej strony mogliby czasem być łagodniejsi i poczekać kilka minut. Jestem dobrym łącznikiem pomiędzy osobami z zespołu, a mężczyźni nie mają tej iskry. Bycie kobietą w branży technologicznej, to szansa na bycie „centrum życia” w firmie.

 

4. W jaki sposób równoważysz pracę i życie prywatne?

Cudne pytanie:) Jestem mamą trójki dzieci (8 lat, półtora roku i półtora roku), nadal częściowo pracuję zdalnie, więc czasem odnalezienie dobrej organizacji i równowagi jest szalonym wyzwaniem. Musisz kochać swoją pracę, jeśli chcesz być szczęśliwym człowiekiem po pracy. Kiedy masz dobry kontakt z kolegami z zespołu i budujesz dobrą atmosferę w pracy, to po godzinach pracy będziesz się zajmować jedynie bezstresowym wieczorem w domu. Możesz mi zaufać w tej kwestii.

 

5. Jakiej rady możesz udzielić kobietom rozważającym karierę w sektorze telematyki? Co Ty chciałabyś wiedzieć?

Po prostu wykorzystaj swoją szansę. Pnij się w górę i udowodnij wszystkim, że jesteś we właściwym miejscu. Czasami może być rywalizacja i kilka razy zostaniesz zdyskwalifikowana tylko dlatego, że jesteś kobietą. Ale inni nie wiedzą, że jesteś najsilniejsza, jeśli tylko w to wierzysz. Trzymaj stopy (oczywiście w obcasach!) na ziemi, brodę do góry i baw się dobrze! 🙂