close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

"...ucz się i bądź śmiały, zadawaj pytania, próbuj, popełniaj błędy i próbuj ponownie. Myśl jak najbardziej nieszablonowo, ponieważ tutaj granicą jest tylko niebo."

Poznajcie Ingę, naszą wspaniałą HR Business Partnerkę! Inga oferuje wyjątkową perspektywę kariery w technologii, szczególnie w telematyce, podkreślając znaczenie rozwijania podejścia do pracy zorientowanego na człowieka. Opisuje wyzwania związane z pracą w HR jako ekscytujące, kładąc nacisk na efektywne planowanie czasu, które uważa za klucz do równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

Czytaj więcej porad Ingi dla kobiet rozważających karierę w telematyce.

Jakie trzy słowa wybrałabyś do opisania swojej roli?

Wyzwania / rozwój / ciekawość.

Co skłoniło Cię do pracy w technologii? Jak zainteresowałaś się telematyką?

To zabawne, ale z powodu braku wiedzy technicznej, przez większość życia zawodowego unikałam pracy w branży technologicznej. Kiedy pracuję z ludźmi, lubię wiedzieć o ich pracy niemal tyle samo, co oni. Dlatego kariera techniczna, zwłaszcza telematyczna, wydawała mi się misją dla mnie niemożliwą. Jednak kiedy zaczynałam prace na tym stanowisku, największy nacisk kładziono nie na znajomość niuansów technicznych, ale na umiejętność rozumienia ludzi, wyczucia tego, czego najbardziej potrzebują i co motywuje ich do pracy, a także rozumienia i doskonalenia relacji i współpracy miedzy zespołami, bycia mediatorem i zarządzania zmianą. Ogólnie rzecz biorąc, chodziło o ludzką stronę, a ja jestem w tym mocna. Cóż, mogłabym mieć mniej wiedzy technicznej, ale mój wewnętrzny perfekcjonista wciąż się z tym nie zgadza.

Jak myślisz, co jest najbardziej ekscytujące w byciu kobietą w branży technologicznej?

Rozumiem, mówiąc wyłącznie o HR, że ta praca jest ciągłym wyzwaniem, czasem niewidocznym i nawet nie umiem tego krótko opisać. Mimo to wszyscy to czują, doceniają i chcą, aby nadal to trwało. To element, który pcha mnie do przodu.

W jaki sposób równoważysz pracę i życie prywatne?

Nasza firma daje wszelkie możliwości, aby cieszyć się pracą i życiem osobistym, nie poświęcając jednego na rzecz drugiego. Jednak jeśli popatrzę na to szerzej, to pomaga mi efektywne planowanie czasu- elastyczność i szybkie dostosowywanie się do zmian sprawia, że pracuję szybko i wydajnie, bez potrzeby nadgodzin. Zawsze mam plan B i przewiduję jak najwięcej scenariuszy rozwoju sytuacji, do których zawsze przygotowuję się z wyprzedzeniem.

Jakiej rady możesz udzielić kobietom rozważającym karierę w sektorze telematyki? Co Ty chciałabyś wiedzieć?

Po pierwsze, aby odnieść sukces i być szanowanym, przygotuj się do zanurzenia się głęboko w świat techniki oraz zrozumienia/ uczenia się jak najwięcej na temat produktu i technologii. Oczywiście z ogólną wiedzą sobie poradzisz, ale im więcej wiesz, tym łatwiej zrozumiesz potrzeby ludzi i Twoja praca będzie wydajniejsza. I musisz być we wszystkim odważny – ucz się i bądź śmiały, zadawaj pytania, próbuj, popełniaj błędy i próbuj ponownie. Myśl jak najbardziej nieszablonowo, ponieważ tutaj granicą jest tylko niebo.