close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Linqo, dostawca rozwiązań monitoringu pojazdów GPS, osiąga nowy kamień milowy z 85 000 bezpośrednio połączonych pojazdów. Dzięki swoim produktom i rozwiązaniom do tachografów cyfrowych, dziennikom podróży oraz monitoringowi obiektów i naczep, Linqo oferuje pełen zakres rozwiązań dla komercyjnych  flot pojazdów osobowych oraz ciężarowych.

 

Dostawcy usług kurierskich, spedytorzy, firmy budowlane, dostawcy usług czy firmy rzemieślnicze – Linqo wspiera ich wszystkich w cyfryzacji i ułatwia zarządzanie flotą, dzięki swoim rozwiązaniom monitoringu GPS. Założone w 2018 roku Linqo, od pięciu lat z powodzeniem rozwija się na rynku, umacniając pozycję eksperta w branży. Jako część Ruptela Group, wiodącej międzynarodowej firmy telematycznej, optymalnie łączy wiedzę konstrukcyjną z niezawodnymi, zorientowanymi na klienta aplikacjami GPS.

 

”Dzięki wysokiej jakości oprogramowaniu do monitoringu koncentrujemy się na niezawodnej, szybkiej i bezpiecznej aplikacji GPS – i zapewniamy to, co obiecujemy. Nic nie jest bardziej irytujące od rozwiązania do zarządzania flotą, które dostarcza tylko częściowe lub nieprawidłowe dane” – wyjaśnia Paweł Szewczuk, Dyrektor Sprzedaży Linqo Polska. Dzięki uzupełniającemu się połączeniu urządzeń i oprogramowania powstał solidny system, który oferuje jednolity podgląd całej floty, niezależnie od producenta pojazdu – włączając elektroniczny dziennik oraz automatyczne pobieranie danych z kart kierowcy z tachografu.

 

 

Łatwa dokumentacja tras za pośrednictwem aplikacji

 

Zakres usług Linqo obejmuje rozwiązania zarówno dla lekkich jak i ciężkich flot pojazdów użytkowych – od skuterów elektrycznych, przez samochody osobowe i dostawcze, po ciężarówki i maszyny budowlane. Wiele firm wykorzystuje system do dokumentowania tras w dostawach ostatniej mili, planowaniu prac serwisowych, kontroli pojazdów oraz do określenia dokładnej lokalizacji pojazdu, na przykład w przypadku krótkoterminowej zmiany kierowcy lub pojazdu. Aplikacja Podróży (Journey App) dostarcza obszernych danych dla każdego pojazdu, takich jak godzina odjazdu, przejechane kilometry, odbyte przerwy czy zużycie paliwa, w postaci cyfrowego dziennika dostępnego w aplikacji telefonu lub z poziomu komputera. W tym celu Linqo oferuje zróżnicowane nadajniki GPS, które można zamontować na stałe lub w formie mobilnej, z wykorzystaniem złącza OBD. Dzięki temu wynajmowane czasowo pojazdy można natychmiast zintegrować z flotą.

 

 

Funkcje specjalne i dopasowane do potrzeb – duży atut Linqo

 

Podczas korzystania z kart paliwowych system Linqo przesyła dokładną lokalizację pojazdu na stacji paliw w celu zapobiegania nadużyciom. Funkcja Eco-Drive dodatkowo pozwala obniżyć koszty paliwa floty. Dzięki lokalizatorom GPS z wbudowanym zasilaniem bateryjnym, Linqo umożliwia także zastosowanie rozwiązania dostosowanego do potrzeb specjalistycznego sprzętu, takiego jak kontenery, przyczepy, naczepy, czy maszyny budowlane. Kolejnym plusem jest zdalny immobilizer dostępny w aplikacji Linqo. Pozwala na przykład zablokować pojazdy i maszyny budowlane nieużywane podczas weekendu lub te, którym minął okres wynajęcia.

 

„Naszym atutem jest to, że nasz zespół łączy ogromną wiedzę z zakresu telematyki, motoryzacji i oprogramowania. Wszystkie zmiany są dokonywane na miejscu, w Europie i w razie potrzeby możliwe są dostosowania do potrzeb klienta”, mówi Paweł Szewczuk wyjaśniając powody sukcesu. „Jednak najważniejsze jest to, że działamy szybko – zarówno w zakresie instalacji jak i serwisu. Urządzenia dla nowych klientów instalowane są zazwyczaj do dziesięciu dni – w siedzibie firmy lub elastycznie dostosowanym miejscu, w którym aktualnie znajdują się pojazdy.”

„Naszym atutem jest to, że nasz zespół łączy ogromną wiedzę z zakresu telematyki, motoryzacji i oprogramowania. Wszystkie zmiany są dokonywane na miejscu, w Europie i w razie potrzeby możliwe są dostosowania do potrzeb klienta”