close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Gevara

list icon

Nazwa firmy:

Gevara

list icon

Branża:

Transport i logistyka

list icon

Lokalizacja:

Litwa

list icon

Z Linqo od:

2023 r.

list icon

Stosowane rozwiązania Linqo:

Śledzenie pojazdu GPS, pobieranie danych z magistrali CAN i tachografu, Eco-Drive

Gevara to punkowcy branży transportowej. Firma, która od 2007 roku sprawia, że ciężarówki i odpowiedzialni pracownicy skutecznie działają w rytmie rock and rolla. Firma oferuje pełen zakres usług logistycznych pod jednym dachem i obsługuje flotę ponad 100 stylowych pojazdów i dąży do tego, aby stać się pierwszym wyborem wśród klientów poszukujących bezstresowych i bezproblemowych rozwiązań transportowych.

– Rozumiemy sukces jako sytuację w której nasze rozwiązania dają klientom szansę dobry start: ich procesy logistyczne stają się tak skuteczne, jak sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy na koncercie AC/DC. a ich biznesy mają siłę Larsa Ulricha za perkusją w utworze Battery. Gdy świat staje się trochę mniejszy, a planeta pozostaje zielonym miejscem, w którym wszyscy mogą cieszyć się rock and rollem – mówią pracownicy firmy Gevara. W Linqo również cieszymy się prawdziwym transportowym rock’n’rollem, gdy rozwiązania GPS do monitorowania pojazdów mogą przyczynić się do wypełnienia misji firmy polegającej na rozwiązywaniu wyzwań związanych z dostawami do klientów, które dają uśmiech, satysfakcję i sukces.

Wyzwania związane z zarządzaniem flotą

Obecnie Gevara zatrudnia 300 pracowników i oferuje szeroki zakres usług logistycznych: eksport, tranzyt, spedycję ogólnoeuropejską, import, pośrednictwo celne, transport ponadgabarytowy, magazynowanie, dystrybucję w krajach bałtyckich, odprawę celną, spedycję paczek do Wielkiej Brytanii i inne. Szybko rozwijający się zespół, flota ciężarówek i bogate portfolio usług niosą ze sobą wyzwania, potrzebę uważności, staranności i szybkości, a ambicje firmy wymagają dostarczenia odpowiednio dopasowanych i profesjonalnych rozwiązań.

Jednym z najpilniejszych wyzwań operacyjnych, z którymi zmaga się Gevara, jest dokładne określenie rzeczywistego zużycia paliwa. Kwestia ta ma kluczowe znaczenie, ponieważ bezpośrednio wpływa na wyniki finansowe firmy. Pomimo opracowania wewnętrznych systemów do pomiaru zużycia paliwa w danym okresie, często nie są one w stanie dostarczyć kompleksowych informacji na temat tego, czy przejazdy są realizowane ekonomicznie, a potencjał oszczędności paliwa – w pełni wykorzystywany. Dodatkowe wyzwanie stanowi zróżnicowana flota pojazdów, która obejmuje ciężarówki marek DAF, Mercedes-Benz, VOLVO, SCANIA, RENAULT T i MAN. Korzystanie z wielu aplikacji oferowanych przez każdego producenta byłoby skomplikowane ze względu na różne ustawienia i parametry i mogłoby prowadzić do niepotrzebnej konkurencji między kierowcami. Dlatego firma Gevara rozpoczęła poszukiwania wiarygodnego partnera i postawiła sobie za cel wdrożenie jednej uniwersalnej aplikacji.

 

Rozpoczęcie bardziej efektywnej pracy dzięki Linqo

Moduł ekonomicznej jazdy Linqo wyróżnia się w szczególności możliwością zastosowania ustandaryzowanych zasad dla flot mieszanych (funkcja grupowania w Eco-Drive). Wdrożenie technologii śledzenia pojazdów przez GPS w drugiej połowie 2023 roku rozpoczęło bardziej wydajny etap w historii Gevary.

– Dzięki rozwiązaniu Eco-Drive firma może wykrywać i analizować błędy kierowcy, które zwiększają zużycie paliwa i koszty operacyjne ciągnika. Moduł ten jest obecnie nierozerwalnie związany z codziennymi działaniami operacyjnymi firmy Guevara, ponieważ jazda ekonomiczna pomaga zmniejszyć zużycie paliwa, a tym samym przyczynia się do zwiększenia zyskowności działań firmy. Ponadto rozwiązanie Eco-Drive pomaga obniżyć koszty eksploatacji ciągników dzięki ograniczeniu zużycia kosztownych części, takich jak klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe itp. Oprócz uniknięcia dodatkowych kosztów, niższe zużycie paliwa zmniejsza emisję CO2, przyczyniając się tym samym do większej równowagi środowiskowej.

Odpowiedzialne zarządzanie ryzykiem i zdolność do podejmowania niezbędnych decyzji w czasie rzeczywistym to kluczowe kwestie w każdej firmie logistycznej. Dlatego Gevara do swojej działalności operacyjnej wdrożyła też inne rozwiązania Linqo, takie jak monitorowanie aktywności kierowców, rejestrowanie nieprawidłowości w zakresie czasu pracy i odpoczynku oraz zdalne skanowanie kart pracy kierowców.

Wymierne korzyści: zmniejszone zużycie paliwa, liczba wypadków i ślad węglowy

Mimo że firma korzysta z modułu Eco-Drive od niespełna roku, już po pierwszych wdrożeniach zauważyła pozytywne rezultaty:

 • zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 o 2,098% – wykazanie bardziej efektywnego wykorzystania paliwa i zarządzania pojazdami oraz zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko;
 • zmniejszenie wskaźnika wypadków – dowód na to, że zasady ekologicznej jazdy są zbieżne z praktykami bezpiecznej jazdy.

 

Według Gevary: sensowne, wydajne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania

Na podstawie pozytywnych opinii wiemy, że firma ta szczególnie docenia funkcję Eco-Drive, która monitoruje zachowanie kierowcy i umożliwia wprowadzanie korekt zgodnie z zasadami ekonomicznej jazdy, a w ten sposób optymalizuje osiągi pojazdu pod kątem korzyści ekonomicznych i środowiskowych.

Doświadczenie firmy Gevara pokazuje, że gdy tylko zaczniesz myśleć o rozwiązaniach do śledzenia GPS, zaczynasz podróż w celu wdrożenia — jesteśmy gotowi dostosować technologię telematyczną do Twoich potrzeb, a na wymierne rezultaty nie będzie trzeba czekać przez cały rok.

– Pokochasz Linqo za nowoczesne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania. Zarządzanie aplikacją, monitorowanie wydajności kierowcy i funkcje dotyczące ekonomicznej jazdy są dobrze przemyślane, elementy wizualne i funkcjonalne – intuicyjne, a sama aplikacja i wskaźniki – łatwe w użyciu i zrozumiałe – mówią pracownicy firmy Gevara. To ciekawe, że nazwa litewskiej firmy, Gevara, składa się z dwóch żmudzkich terminów: „gerai” (oznaczającego dobrze) i „vara” (oznaczającego jazdę). Gevara jest zatem dobra w prowadzeniu, a my, wraz z całym zespołem Linqo, obiecujemy, że te pierwsze korzyści to dopiero początek naszej udanej współpracy. Jedźmy dalej!

"Pokochasz Linqo za nowoczesne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania. Zarządzanie aplikacją, monitorowanie wydajności kierowcy i funkcje dotyczące ekonomicznej jazdy są dobrze przemyślane, elementy wizualne i funkcjonalne – intuicyjne, a sama aplikacja i wskaźniki – łatwe w użyciu i zrozumiałe."

Pracuj inteligentnie z Linqo

Skontaktuj się z naszym zespołem ds. sprzedaży i dowiedz się, co Linqo może dla ciebie zrobić.

Skontaktuj się z nami

+48 71 322 00 22

[email protected]

 

Podwale 1/30,
50-043,
Wrocław

  Nazwa firmy

  Imię

  E-mail

  Numer kontaktowy

  Wielkość floty:

  Typ floty:

  Twoja wiadomość

  success

  Dziękuję!

  Skontaktujemy się z Tobą wkrótce