close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Masz firmę transportową, chcesz poprawić dotychczasową organizację pracy i lepiej zarządzać codziennymi zadaniami pracowników? Sprawdź, w jaki sposób możesz usprawnić funkcjonowanie swojej firmy transportowej, aby nie popełniać najczęstszych błędów w zarządzaniu nią i w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych rozwiązań telematycznych w biznesie.

Jakie są najczęstsze problemy, które dotyczą firm transportowych i jakie rozwiązania można wprowadzić, by się z nimi na dobre pożegnać?

1. Brak odpowiedniej strategii działań i wyznaczonych celów firmy

Zarządzanie firmą transportową wymaga od właścicieli przedsiębiorstw umiejętności bardzo dobrej organizacji codziennej pracy i działań pod presją czasu. Każde działanie musi być przemyślane pod względem strategicznym, co wymaga wdrożenia w firmie odpowiedniej organizacji pracy i wyznaczania celów w oparciu o określoną strategię biznesową.

Jedna decyzja ma znaczący wpływ na pracę kilku pracowników wewnątrz firmy i nierzadko wymaga od nich ogromnego zaangażowania. Wystarczy jeden błąd pracownika lub managera, przez który synergia działań wewnętrznych w firmie zostaje zaburzona. W praktyce, najczęściej odpowiada za to brak strategicznych działań i wdrożonego odpowiedniego ich planowania.

Dlaczego jest to tak istotne?

Wyobraź sobie, że nagle otrzymujesz pilne zlecenie ładunku od klienta, a jeden z pojazdów Twojej floty, pilnie wymaga naprawy. Musisz szybko działać, aby zmniejszyć czas reakcji, podjąć ładunek samochodem zastępczym i jednocześnie sprawdzić dokładną lokalizację uszkodzonego pojazdu. W praktyce takie sytuacje zdarzają się bardzo często w firmach transportowych, a brak szybkiej reakcji ze strony firmy na zapytanie klienta zwiększa ryzyko, że znajdzie on innego przewoźnika. Jak szybko zareagować, aby nie stracić zlecenia, szybko zorganizować pojazd zastępczy do podjęcia ładunku oraz zaplanować najbardziej optymalną trasę?

Zrobisz to wygodnie z pomocą sprawdzonego i bardzo intuicyjnego w obsłudze systemu LinqoTrack, działającego w czasie rzeczywistym, który umożliwi Ci wyznaczenie konkretnego kierowcy do podjęcia ładunku, zweryfikowanie trasy przejazdów, zmianę pojazdów i ustalenie aktualnej lokalizacji samochodu, który wymaga naprawy. To pozwoli Ci rozwiązać większość problemów związanych z organizacją wewnętrzną w Twojej firmie transportowej i sprawi, że kontrola nad całym procesem spedycyjnym będzie dużo łatwiejsza. Ponadto będziesz mógł błyskawicznie zareagować na ewentualne zagrożenia i szybko podjąć odpowiednie działania.

2. Opóźnione reakcje na zapytania klientów

System logistyczny w firmach transportowych to realizacja konkretnego zadania w terminie zgodnie z zamówioną przez klienta usługą, dlatego musi on działać naprawdę wydajnie, aby firma mogła przetrwać na rynku i rozwijać się zgodnie z celem i przeznaczeniem. Jednymi z częstych problemów wynikających ze złej organizacji pracy pracowników i managerów, są też opóźnione reakcje na zapytania klientów lub nieterminowe dostawy.

Jest jednak sposób, aby to zmienić. Z LinqoTrack możesz bardzo łatwo zminimalizować problemy i zagrożenia podczas codziennej pracy kierowców i w razie potrzeb pokierować ich pracą tak, aby mogli podejmować dodatkowe ładunki, jeśli będzie to możliwe; zamienić się ładunkami na konkretnych odcinkach tras; a nawet wyeliminować wszelkie zagrożenia, które zaobserwujesz na drogach podczas pracy kierowców. Obserwując na bieżąco trasy samochodów floty firmowej, możesz szybko reagować i zyskać większą elastyczność w zarządzaniu pracą kierowców.

Ponadto program ten pozwoli Ci łatwo zweryfikować zachowania kierowców w czasie rzeczywistym i monitorować zużycie paliwa w samochodach należących do floty firmowej w sposób całkowicie zdalny. Dzięki temu zwiększysz jej wydajność i ograniczysz zbędne wydatki w Twojej firmie transportowej. Tak nowoczesne rozwiązanie ułatwi Ci planowanie działań wewnątrz firmy i skutecznie pomoże uniknąć błędów oraz zaoszczędzić mnóstwo czasu na pozostałe działania operacyjne.

3. Złe zarządzanie wewnątrz firmy i brak automatyzacji

Na jakie jeszcze problemy są narażone firmy transportowe? To również niewłaściwe zarządzanie wewnątrz firmy, które może skutkować opóźnieniami dostaw, brakami w zamówieniach czy niedoszacowanymi kosztami transportu załadowań do klientów. To również brak automatyzacji, czyli jeden z najczęstszych błędów w wielu firmach transportowych.

Ich właściciele często wolą organizować dokumenty w tradycyjny, ręczny sposób, zamiast wykorzystać do tego nowoczesne narzędzia do automatyzacji procedur biurowych, dzięki którym oszczędziliby mnóstwo czasu. Jeśli więc zależy Ci na optymalizacji czasu pracy, nie wahaj się i skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań telematycznych do automatyzacji procedur w Twojej firmie. Możesz np. zdalnie sczytywać informacje z tachografów i kontrolować pracowników, czy przestrzegają właściwego czasu pracy i zasad odpoczynku.

4. Brak stałego monitoringu pracy kierowców i monitorowania poboru paliwa firmowego

Prowadzisz firmę transportową, a jedną z Twoich usług są tzw. transporty specjalne i dostawy just in time? Doskonale wiesz, że w tych przypadkach liczy się każda minuta, a opóźnienia mogą narazić Twoich klientów na ogromne przestoje produkcyjne i straty finansowe. Właśnie dlatego Twoja firma potrzebuje skutecznego rozwiązania, aby na bieżąco monitorować trasy przejazdów kierowców i kontrolować swoich pracowników.

Pomoże Ci w tym program LinqoTrack, ale również urządzenie FM-Tco4 HCV, które podłączane jest do tachografu cyfrowego. Urządzenia tego typu monitorują na bieżąco dane i przesyłają je do systemu LinqoTrack, dzięki czemu możesz otrzymywać na bieżąco wszystkie informacje w czasie rzeczywistym, bez żadnych ograniczeń. Program dokonuje automatycznej analizy czasu pracy kierowców, dzięki czemu możesz reagować na wszystkie sytuacje od ręki. W wielu firmach transportowych problemem jest też brak czujników GPS. Naprawdę warto z nich korzystać, aby stale i w łatwy sposób lokalizować samochody firmowe i tym sposobem móc unikać problemów, które nagle mogą się pojawić.

Chcesz w pełni wygodnie i sprawnie zarządzać codzienną pracą kierowców? Chcesz trzymać rękę na pulsie i na bieżąco reagować na ewentualne awarie, opóźnienia i wdrożyć właściwe rozwiązania? Wykorzystaj do tego program LinqoTrack, który umożliwi Ci monitorowanie pojazdów należących do floty firmowej w czasie rzeczywistym i pozwoli na łatwiejsze zarządzanie flotą. Zyskaj ogromną oszczędność czasu i zadbaj o większą wydajność pracy Twojej firmy dzięki usprawnionemu zarządzaniu.

Platforma LinqoTrack i regularny monitoring pracy kierowców pomogą Ci zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów w firmie

Chcesz zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów w Twojej firmie transportowej, lepiej zarządzać codzienną pracą managera i pracowników? Skorzystaj z wygodnego systemu LinqoTrack, aby na bieżąco reagować na wszystkie sytuacje w Twojej firmie, monitorować pracę kierowców i czas ich odpoczynku, a jednocześnie nigdy nie przegapić szansy na podjęcie dodatkowych ładunków na trasach. Wygodnie i strategicznie planuj codziennie zadania kierowców, a przekonasz się, że taki sposób zarządzania pracownikami wpłynie korzystnie na sytuację finansową i organizacyjną w Twojej firmie transportowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij tutaj i zobacz wersję próbną!