close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Platforma LinqoTrack jest zintegrowana z systemem SENT i może automatycznie przesyłać dane wymagane przez urzędy.

 

Co to jest system SENT?

 

SENT to wykorzystywany w Polsce system, którego celem jest eliminacja oszustw związanych z podatkiem VAT, akcyzą i innymi podatkami.

System został wprowadzony w Polsce w 2017 r. i zaktualizowany w 2018 r. Jest obecnie aktywny i nadal wykorzystywany.

 

Poland-Map

 

Firmy, które transportują określone „wrażliwe” towary muszą zarejestrować swój ładunek i udostępnić urzędom dane dotyczące lokalizacji podczas przejazdu na terenie Polski. Do wrażliwych towarów zaliczają się: suszony tytoń, produkty alkoholowe, leki i inne towary możliwe do podrobienia.

Jeżeli firma przewozi więcej niż 500 kg lub 500 litrów jakiegokolwiek produktu objętego tymi regulacjami, musi podjąć określone działania, aby zachować zgodność z przepisami prawa. Regulacje dotyczą ładunków transportowanych z Polski i do Polski oraz przewożonych przez jej terytorium.

Jeżeli firma nie zarejestruje ładunku i nie poda wymaganych informacji, grozi jej wysoka kara finansowa. Więcej informacji na temat systemu SENT oraz obowiązujących regulacji znajduje się tutaj.

 

LinqoTrack i SENT-GEO

 

Aby dostarczać wymagane dane na temat lokalizacji, firmy muszą korzystać z systemu śledzenia lokalizacji GPS lub ze specjalnej aplikacji dla kierowcy SENT-GEO. Korzystanie z aplikacji w celu rejestracji nie jest jednak niezawodne i wygodne – kierowca może zapomnieć o włączeniu aplikacji, co więcej wymaga ona naładowanego smartfona lub tabletu.

Wygodniejszym sposobem jest wysyłanie danych dotyczących lokalizacji przy użyciu systemu GPS – wówczas wszystkim zajmie się operator w biurze. Aby włączyć moduł SENT-GEO na platformie LinqoTrack i odpowiednio go skonfigurować, należy postępować zgodnie z tą instrukcją.

Dzięki modułowi SENT-GEO firmy mogą przesyłać wymagane dane dotyczące lokalizacji i monitorować ich status.