close icon
success
Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Prowadzeni ciekawością, postanowiliśmy zbadać jakie są naczęściej spotykane mity na temat zarządzania flotą.Nasz szef sprzedaży na Afrykę i Bliski Wschód pan Igor Poliščuk, który pracuje w firmie Ruptela od 6 lat, powiedział nam, jakie są 4 najczęstsze mity.

Moja flota jest za mała.

Chyba, że posiadasz 2 auta, które są zepsute, to wtedy faktycznie Twoja flota jest za mała na systemy zarządzania. Mamy klientów z 5000 obiektów, ale także mamy wielu klientów z 2-5 autami. Wielkość floty nie ma znaczenia, w każdym przypadku rozwiązanie zarządzania flotą oszczędza czas i pieniądze firmy. I nie ma znaczenia czy pracuje 30 managerów zarządzających flotą czy jeden, efekt nadal występuje.

To jest za drogie.

Na początek kupno rozwiązania zarządzania flotą wygląda na dużą inwestycję. Z doświadczenia natomiast wiemy, że tego typu rozwiaznie spłaca się krócej niż rok. I to tylko w przypadku, kiedy liczone jest paliwo i koszty serwisu. Suma zaoszczędzonego czasu i wzrost efektywności także zalicza się jako oszczędność. Kupując rozwiązanie zarządzania flotą należy pamiętać, że jest to skomplikowane urządzenie high-tech oraz oprogramowanie, które zbiera i zanalizuje ogromną ilość danych. Dzięki czemu możmy ograniczyć koszty uzywania floty. Nie da się porównać tego do kupienia odświeżacza powietrza czy nowych wycieraczek do auta. W razie czego zawsze można zdecydować się na kupno rozwiazania telematycznego płacąc miesięczny abonament.

To szpiegowanie pracowników.

Kiedy kierowcy i managerzy zarządzający flotą pierwszy raz słyszą o rozwiązaniu monitoringu floty, przeważnie ich reakcja jest negatywna. Ludzie zaczynają mysleć, że właściciele firmy im nie ufają, chcą ich szpiegować i kontrolować. Jednakże rzeczywistość jest zupełnie inna. Systemy zarządzania flotą są po to, aby ułatwić pracę wszystkim. Użytkowanie ich pozwala na osiąganie lepszych rezultatów, oszczędność czasu a czasami ratuje własność i życie.

Wszystkie systemy GPS są takie same.

Właściwie to tak i nie. Są takie same jeśli spojrzymy na nie jako małe czarne skrzyneczki oraz okno systemu, gdzie można zobaczyć auta na mapie. Zresztą jest to podstawowa funkcjonalność. Są natomiast funkcje, jakość i mozliwości, które sprawiają ogromną różnicę. Niektóre rozwiązania to po prostu obserwacja pozycji auta, inne pozwalają na manipulację w komputerze pokładowycm auta. Ulepszają sytl jazdy kierowcy oraz współdziałają z innymi urządzeniami.