close icon
success

Dziękuję!

Skontaktujemy się z Tobą wkrótce

background image

Platforma TrustTrack jest zintegrowana z systemem SENT i może automatycznie przesyłać dane wymagane przez urzędy.

 

Co to jest system SENT?

 

SENT to wykorzystywany w Polsce system, którego celem jest eliminacja oszustw związanych z podatkiem VAT, akcyzą i innymi podatkami.

System został wprowadzony w Polsce w 2017 r. i zaktualizowany w 2018 r. Jest obecnie aktywny i nadal wykorzystywany.

Poland-Map

Firmy, które transportują określone „wrażliwe” towary muszą zarejestrować swój ładunek i udostępnić urzędom dane dotyczące lokalizacji podczas przejazdu na terenie Polski. Do wrażliwych towarów zaliczają się: suszony tytoń, produkty alkoholowe, leki i inne towary możliwe do podrobienia.

Jeżeli firma przewozi więcej niż 500 kg lub 500 litrów jakiegokolwiek produktu objętego tymi regulacjami, musi podjąć określone działania, aby zachować zgodność z przepisami prawa. Regulacje dotyczą ładunków transportowanych z Polski i do Polski oraz przewożonych przez jej terytorium.

Jeżeli firma nie zarejestruje ładunku i nie poda wymaganych informacji, grozi jej wysoka kara finansowa. Więcej informacji na temat systemu SENT oraz obowiązujących regulacji znajduje się tutaj.

 

TrustTrack i SENT-GEO

 

Aby dostarczać wymagane dane na temat lokalizacji, firmy muszą korzystać z systemu śledzenia lokalizacji GPS lub ze specjalnej aplikacji dla kierowcy SENT-GEO. Korzystanie z aplikacji w celu rejestracji nie jest jednak niezawodne i wygodne – kierowca może zapomnieć o włączeniu aplikacji, co więcej wymaga ona naładowanego smartfona lub tabletu.

Wygodniejszym sposobem jest wysyłanie danych dotyczących lokalizacji przy użyciu systemu GPS – wówczas wszystkim zajmie się operator w biurze. Aby włączyć moduł SENT-GEO na platformie TrustTrack i odpowiednio go skonfigurować, należy postępować zgodnie z tą instrukcją.

Dzięki modułowi SENT-GEO firmy mogą przesyłać wymagane dane dotyczące lokalizacji i monitorować ich status.

Nützlich für:

Verhinderung von Kraftstoffbetrug
einfache Kontrolle Ihrer Kraftstoffausgaben. Sie werden nie wieder zu viel ausgeben!

Automatische Kontrolle des Kraftstoffverbrauchs
einfache Berichte über Ihren Kraftstoffverbrauch helfen Ihnen, Bußgelder in Zukunft zu vermeiden.

 

Wie diese Lösung Ihnen helfen wird:

Übersichtliche Dashboards
Alle wichtigen KPIs und Trends Ihrer Kraftstoffverbrauchsprozesse in einem Dashboard. Keine Excel-Tabellen mehr!

Automatische Transaktionskontrolle
Alle Ihre Transaktionsdaten werden automatisch zusammengestellt, analysiert und überprüft. Es sind keine zusätzlichen Berechnungen Ihrerseits mehr erforderlich!

Datenbasierte Tankstrategie
Mit den übersichtlich ausgewerteten Informationen unserer Plattform können Sie ganz einfach eine datenbasierte Strategie zur Einsparung Ihrer Kraftstoffkosten entwickeln.

Umfassendere Analyse
Ihre Tankdaten werden mit den Telematikdaten zur automatischen Erkennung von auffälligen Vorgängen verknüpft.

Intelligente Überwachung des Kraftstoffverbrauchs!